Zamknij

Trwają poszukiwania niemieckiego pilota Jak-52. Zlokalizowano wrak

15.06.2019 12:29
Trwają poszukiwania niemieckiego pilota Jak-52. Zlokalizowano wrak
fot. PAP/Piotr Augustyniak

Samolot, który rozbił się na Wiśle w Płocku podczas sobotniego pikniku lotniczego, to Jak-52, pilotowany przez lotnika z Niemiec. Ratownikom udało się zlokalizować maszynę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Samolot, który spadł, to Jak-52 z niemieckim pilotem ma pokładzie. W tym momencie trwa akcja podjęcia wraku maszyny z dna Wisły. Jeszcze nie wiadomo, co z pilotem – powiedział Buszewski.

Zobacz także

Samolot wykonywał akrobacje w powietrzu

- Samolot wykonywał korkociąg, w zasadzie początek wiązanki akrobacyjnej. Pilot nie wyprowadził Jaka-52 z tej figury i uderzył w wodę - zaznaczył. Dodał, iż na razie nie ma informacji, czy rozpoczęty w sobotę VII Płocki Piknik Lotniczy będzie kontynuowany.

Zobacz także

- Wracam na lotnisko, tam będą podejmowane decyzje. Prawdopodobnie będziemy wracali do domu – dodał Buszewski.

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, który jest organizatorem, na razie nie informuje o szczegółach wypadku.

PSP: ratownicy zlokalizowali wrak samolotu, który wpadł do Wisły

- Wrak został zlokalizowany na głębokości od trzech do sześciu metrów, w odległości 20 metrów od brzegu rzeki. Trwają poszukiwania pilota - powiedział  rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Trwają poszukiwania pilota.

Zobacz także

Jak przekazał Frątczak, w działaniach ratowniczych bierze udział m.in. sześć jednostek straży pożarnej, łodzie i ponton. W akcję ratowniczą włączona jest także specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego, która była na miejscu w momencie zdarzenia. W akcji ratownicy wykorzystują również specjalistyczny sonar.

 

RadioZET.pl/PAP