Zamknij

Wybuch w rafinerii Orlenu. Są ofiary śmiertelne. "Trwa akcja ratownicza"

27.09.2022 14:46

Dwie osoby zginęły w pożarze pieca na terenie rafinerii Orlenu w Płocku. - Na miejscu działają wszystkie służby i trwa akcja ratownicza - mówiła Krystyna Kowalska z płockiej policji w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Wybuch w rafinerii Orlenu w Płocku
fot. GAZETA WROCLAWSKA PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRES GRUPA/East News (ilustracyjne)

O wybuchu wcześniej informowały lokalne media, co potwierdził koncern PKN Orlen. Biuro Prasowe PKN Orlen przekazało, że we wtorek na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku doszło do chwilowego zapłonu pieca na jednej z instalacji. "Wdrożono wszystkie standardowe procedury prewencyjne. Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN natychmiast podjęła i prowadzi działania w miejscu zdarzenia" - poinformowano.

Pożar w rafinerii Orlenu. Nie żyją dwie osoby

Jak podała "Gazeta Wyborcza", z pożaru nie udało się wszystkich uratować. - Potwierdzam, że dwie osoby zginęły, na miejscu działają wszystkie służby i trwa akcja ratownicza - mówił Krystyna Kowalska z płockiej policji, cytowana przez dziennik. Tych informacji do tej pory nie potwierdził koncern paliwowy.

Zakład produkcyjny PKN ORLEN w Płocku o mocach przerobowych 16,3 mln t/rok jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkujących wyroby petrochemiczne na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Wyborcza