Zamknij

Bili, gwałcili i próbowali sprzedać za 4 tysiące. Dramat uprowadzonej 20-latki z Mazowsza

Redakcja
11.01.2019 11:06
porwanie płońsk
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Prokuratura Rejonowa w Płońsku na Mazowszu przedstawiła zarzuty w sprawie porwania 20-letniej mieszkanki powiatu płońskiego. Kobieta była bita i gwałcona. Według ustaleń prokuratury podejrzani chcieli ją sprzedać do domu publicznego.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W sprawie porwania 20-latki spod Płońska zatrzymano pięć młodych osób, w tym dwie kobiety. Wśród zatrzymanych jest 18-latka i były chłopak porwanej – donosi lokalny portal Plonszczak.pl.

Wszystkim 9 stycznia przedstawiono zarzuty, a do sądu skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Zobacz także

– W środę przedstawiliśmy zarzuty, w tym jednemu z mężczyzn, który był już wielokrotnie karany, zarzut podwójnego gwałtu – poinformowała w rozmowie z portalem plonskwsieci.pl Ewa Ambroziak z płońskiej prokuratury. „Poza tym zarzuty dotyczą pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem, gróźb, pobicia i usiłowania sprzedaży. Za te czyny najsurowszy wymiar kary wynosi od 3 do 15 lat więzienia” - mówi Ambroziak. 

Kobieta uprowadzona z własnego domu

Zgodnie z ustaleniami prokuratury 20-letnia płońszczanka została uprowadzona z własnego domu, a następnie pobita w lesie. Kobietę przetrzymywano w dwóch miejscach. W międzyczasie miała zostać zgwałcona co najmniej dwukrotnie. W Wołominie za 4 tysiące złotych usiłowano sprzedać ją do domu publicznego. Do transakcji ostatecznie nie doszło.

20-latce udało się uciec. Pomogli jej okoliczni mieszkańcy, wzywając pomoc. „Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczamy zatrzymań kolejnych osób” – powiedziała prokurator. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Plonszczak.pl/Plonskwsieci.pl/MK