Zamknij

Znaleźli noworodka zakopanego na cmentarzu. Prokuratura szuka matki

10.10.2021 09:04
Cmentarz - zdjęcie ilustracyjne
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Makabrycznego odkrycia na płońskim cmentarzu dokonała przypadkowa osoba. Przy jednym z grobów dostrzegła świeżo rozkopaną ziemię. Zgłosiła to grabarzowi, który rozkopał mogiłę i znalazł tam w foliowej torbie ciało noworodka razem z łożyskiem. Prokuratura prowadzi śledztwo, aby ustalić czy chłopiec zakopany na cmentarzu żył po urodzeniu. Sprawę jako pierwszy opisał portal plonskwsieci.pl.

Zwłoki noworodka na płońskim cmentarzu zakopane były w jednym z opuszczonych grobów. Ciało odkryto w czerwcu i choć śledztwo trwa już ponad trzy miesiące, wciąż nieznany jest sprawca. Chłopiec nie został jeszcze pochowany.

Płońsk. Zwłoki noworodka zakopane na cmentarzu

– Potrzebujemy protokół z sekcji zwłok dziecka z Zakładu Medycyny Sądowej, aby wiedzieć, czy dziecko żyło po urodzeniu. Od tego będzie zależało, czy będziemy musieli nadać mu imię i nazwisko – powiedziała w rozmowie z portalem plonskwsieci.pl prokurator Ewa Ambroziak.

Wniosek został już złożony, ale sąd musi jeszcze otrzymać informację, czy dziecko żyło. Gdy formalności zostaną spełnione, chłopiec ma zostać pochowany przez księdza z parafii pw. św. Ojca Pio.

Ambroziak przekazała, że wciąż trwają poszukiwania matki. – Jest niezmiernie trudno znaleźć taką osobę – przyznała Ewa Ambroziak. Śledztwo w tej sprawie trwa.

RadioZET.pl/plonskwsieci.pl/oprac. AK

C