Zamknij

Prokuratura bada okoliczności śmierci Agnieszki Dymeckiej

Redakcja
02.01.2019 23:29
Prokuratura bada okoliczności śmierci Agnieszki Dymeckiej
fot. P.Fotek/Reporter

Agnieszka Dymecka zmarła 28 grudnia. W latach 1991 – 2006 była prezenterką pogody w TVP2. Jak podaje Onet.pl, śledczy zlecili sekcję zwłok i wszczęli postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Agnieszka Dymecka w latach 1991 – 2006 była prezenterką pogody w TVP2. Swój program prowadziła tuż po „Panoramie”. Ostatnio pełniła funkcję kierownika redakcji pogody w TVP. 

Zobacz także

Jak podaje Onet.pl, z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że została zlecona sekcja zwłok ciała zmarłej prezenterki. Zostało też wszczęte śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

- Brat zmarłej, zaniepokojony brakiem kontaktu z nią, poprosił osobę mieszkającą w sąsiedztwie o sprawdzenie, czy z siostrą wszystko jest w porządku. Ta osoba udała się do domu pani Agnieszki Dymeckiej. Przez okno zauważyła, że w mieszkaniu leży kobieta, a po mieszkaniu biegają psy. Na miejsce przybyło pogotowie. Lekarz stwierdził zgon – powiedział Onetowi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

- To jest robocza kwalifikacja, którą zawsze przyjmujemy w przypadku odnalezienia ciała osoby, która mieszkała sama. Musimy dokładnie ustalić okoliczności śmierci. To nie jest tak, że kogoś podejrzewamy – mówi prokurator Łukasz Łapczyński. - Od dłuższego czasu nikt nie miał kontaktu ze zmarłą. Jej ciało zostało znalezione 27 grudnia, ale lekarz stwierdził, że śmierć nastąpiła wcześniej – dodaje Łapczyński.

W sprawie ma być przesłuchany brat Agnieszki Dymeckiej, który na stałe mieszka w Rosji.

RadioZET.pl/Onet.pl/BM