Zamknij

Brutalny finał randki z internetu. Mężczyzna pobity i okradziony

Redakcja
08.01.2018 12:25
Policja
fot. East News

Policja zatrzymała kobietę i dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój i brutalne pobicie 23-latka. Dziewczyna umówiła się z ofiarą przez internet na randkę w górach, do której nie doszło. Ofiara została uprowadzona, pobita i okradziona.

Jak poinformował Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie - Sebastian Gleń - cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty, m.in. pozbawienia wolności, dokonania rozboju i uszkodzenia ciała. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Historia rozpoczęła się na portalu internetowym, poprzez który pokrzywdzony wszedł w kontakt ze swoją dawną znajomą, aby się z nią umówić na randkę. - Do umówionej randki w górach nie doszło ponieważ dziewczyna "wystawiła młodego mężczyznę" swojemu chłopakowi. Ten wraz z kompanem porwał go, okradł i pobił - powiedział Gleń.

W wyniku napadu, pokrzywdzony utracił torbę sportową z rzeczami osobistymi oraz portfel z dokumentami i kartami bankowymi. W trakcie wizyty w komisariacie, mężczyzna na tyle źle się poczuł z powodu obrażeń, że musiał zostać hospitalizowany.

Natychmiast po napadzie - w listopadzie 2017 roku, policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie ujęli dwoje sprawców i odnaleźli rzeczy zabrane pokrzywdzonemu, a trzeciego ze sprawców ujęto na początku stycznia. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście -Wschód.

RadioZET.pl/PAP/MP