Zamknij

Radomianin pobił 1,5-roczną dziewczynkę. Jest akt oskarżenia

Redakcja
28.04.2017 18:32
Radomianin pobił 1,5-roczną dziewczynkę. Jest akt oskarżenia
fot. Pexels.com

Według ustaleń śledczych, 28-latek z Radomia pobił 1,5-roczne dziecko. Miał uderzyć dziewczynkę w tył głowy, za to, że budziła go w nocy. W piątek usłyszał akt oskarżenia, z którego wynika, że za to, co zrobił grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że pod koniec lipca 2016 r. mieszkaniec Radomia dostał pod opiekę 1,5-letnią dziewczynkę. Dziecko w ciągu nocy kilkakrotnie miało obudzić 28-latka, wychodząc z łóżeczka i udając się do Łukasza W. - Za każdym razem kiedy oskarżony kładł dziecko z powrotem, ono wstawało i podchodziło do niego z płaczem. W końcu Łukasz W. uderzył je ręką w tył głowy. Dziewczynka upadła, uderzając głową o podłogę - mówiła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Małgorzata Chrabąszcz.

Sprzeczne zeznania

Oskarżony składając wyjaśnienia, gubił się i wiele razy zmieniał zdanie na temat swojego postępowania, przedstawiając sprzeczne ze sobą wersje zdarzeń. Mężczyzna od sierpnia przebywa w areszcie, gdzie czeka na rozprawę i wyrok sądu.

Zobacz także

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Radomiu. Za to, co zrobił grozi mu od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP/strz