Zamknij

Pociąg PKP Intercity wjechał w tira. Kierowca ciężarówki staranował rogatki

07.01.2020 13:50
PKP
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pociąg PKP Intercity zderzył się z ciężarówką koło Zbąszynia w Wielkopolsce. Kierowca tira staranował opuszczone szlabany i wjechał na przejazd kolejowy tuż przed nadjeżdżający skład. Dwie osoby zostały ranne. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło około godziny 11.55. Na przejeździe kolejowym między Zbąszyniem a Nowym Tomyślem pociąg jadący z Berlina do Warszawy Wschodniej uderzył w ciężarówkę. Pasażerom nic się nie stało. W wypadku zostali poszkodowani dwaj maszyniści. 

Lokomotywa została uszkodzona, wózek wyskoczył z torów, trakcja elektryczna została również uszkodzona. Pociąg uderzył w tył naczepy ciężarówki, która została odrzucona na pobocze drogi

powiedział asp. sztab. Andrzej Łaciński

Do wypadku doszło na przejeździe, który ma sygnalizację świetlną i rogatki. - Wszystko działało prawidłowo, szlabany były zamknięte, a mimo to kierowca ciężarówki staranował rogatki i wjechał na przejazd tuż przed nadjeżdżający pociąg - zaznaczył Śledziński.

Zobacz także

Ruch pociągów na trasie E-20 łączącej Poznań i Berlin został wstrzymany na odcinku między Zbąszyniem i Nowym Tomyślem. Śledziński poinformował, że nie zapadła jeszcze decyzja o uruchomieniu autobusowej komunikacji zastępczej. 

RadioZET.pl/PAP