Zamknij

Alarm bombowy w pociągu relacji Warszawa-Berlin. Trwa akcja służb [WIDEO]

Redakcja
28.06.2017 20:25
Alarm bombowy w pociągu relacji Warszawa-Berlin. Trwa akcja służb [WIDEO]
fot. Flickr/ zdjęcie poglądowe

Pasażerowie pociągu relacji Warszawa-Berlin ewakuowani! Skład stanął w Mogilnie w województwie kujawsko-pomorskim z powodu informacji o podłożonym ładunku wybuchowym. Policyjne psy przeszukują pociąg. Akcja trwa już prawie cztery godziny. 

Łódzka policja dostała maila z informacją o podłożeniu bomby w tym pociągu. Teraz, na miejscu w Mogilnie, działają oddziały minersko-pirotechniczne.

Karol Jakubiak z PKP uspokaja: wszyscy pasażerowie są pod opieką drużyny konduktorskiej, przygotowywany jest dla nich poczęstunek. Została też dla nich otwarta miejscowa szkoła, gdzie będą mogli się schronić.

- O sprawie zostaliśmy powiadomieni przed godziną 19. Wcześniej informacja o podłożonym ładunku wybuchowym w pociągu została przekazana mailem na infolinię PKP Intercity w Łodzi. Pociąg został zatrzymany na stacji w Mogilnie. Z pociągu i pobliskich domów ewakuowano około 600 osób, które obecnie znajdują się w okolicy dworca - poinformowała PAP sierż. sztab Magdalena Pollak z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

AKTUALIZACJA

Pasażerowie usłyszeli przez głośniki krótki komunikat. Byli zmuszeni, bez bagażu, opuścić wagony.

PKP PLK zapewniło im poczęstunek, a miasto udostępniło szkołę, w której mogą przeczekać akcję. Jednak wiele osób przysiadło na murkach i z boku obserwuje pracę funkcjonariuszy.

Policja cały czas zabezpiecza teren, na miejscu są cztery zastępy strażaków. Powołano też Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, którego przedstawiciel także dotarł już na miejsce.

Do Poznania przewieziono na razie 50 osób. Czeka nadal ponad 500. Dostępna dla czekających podróżnych jest woda. PKP PLK zapewnia poczęstunek. Przed przechodzącymi nad Mogilnem burzami kilkuset pasażerów tego pociągu chroni się w lokalnej szkole.

RadioZET.pl/mab/PAP/DG