Ogromne rury na gdańskiej plaży. Niemiła niespodzianka dla turystów

18.06.2019 23:07
Ogromne rury na gdańskiej plaży. Niemiła niespodzianka dla turystów
fot. RadioZET

19 czerwca jest pierwszym dniem tegorocznych wakacji. Turystów, którzy w okresie wakacyjnym wybierają się nad polskie morze, może czekać jednak niemiła niespodzianka. Od czerwca do września niektóre plaże nad Bałtykiem będą zamknięte z powodu trwającej refulacji. Na plaży w Gdańsku Jelitkowie nadal leżą rury i ciężki sprzęt.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prace przy poszerzaniu plaży w Gdańsku-Jelitkowie miały według pierwotnych planów zakończyć się 12 czerwca. Jak jednak informuje reporter Radia ZET Maciej Bąk, na popularnej plaży nadal leżą ogromne rury. Ich demontaż może potrwać nawet do 10 dni.

Gdańsk-Jelitkowo to jednak nie jedyny przykład. W wybranych dniach od czerwca do września niektóre plaże nad Bałtykiem będą zamknięte. Zamiast wypoczywających plażowiczów będzie można tam spotkać maszyny budowlane. Wszystko z powodu przeprowadzanych prac przy pogłębieniu toru podejściowego do Portu Północnego w Gdańsku. Piasek wydobyty z dna zostanie przewieziony na plaże w wybranych nadmorskich miejscowościach. Dzięki temu plaże poszerzone zostaną nawet o kilkadziesiąt metrów.  

Zobacz także

Wśród zamkniętych plaż nad Bałtykiem w wakacje 2019 można wymienić m.in. fragmenty plaż w Jastrzębiej Górze czy w Kuźnicy. Plaże nieczynne będą w wybranych dniach w sezonie letnim - od czerwca do września. Poniżej przedstawiamy szczegółową listę zamkniętych plaż nad Bałtykiem:

I etap – część plaży w Ostrowie (od wejścia nr 33 do nr 38, poszerzenie istniejącej plaży), termin – 23.06-02.07.2019
II etap – część plaży w Jastrzębiej Górze (od wejścia nr 23 do nr 26, obecnie na tym odcinku brak plaż lub są wąskie), termin – 05.07-18.07.2019
III etap – część plaży w Ostrowie (od wejścia nr 26 do nr 33, obecnie na tym odcinku brak plaż lub są wąskie), termin – 19.07-06.08.2019

14-19 sierpnia: Kuźnica (wejścia od 27 do 30)

Prace będą trwały także w: Brzeźnie, Sztutowie, Stegnie, na Helu i Westerplatte.

RadioZET.pl