Zamknij

Poczta Polska zapowiada spektakularne podwyżki. Wyższe wynagrodzenia dla prawie 77 tysięcy pracowników

Redakcja
24.07.2018 15:16
Poczta Polska
fot. East News

Wynagrodzenia w Poczcie Polskiej wzrosną średnio o ponad 226 zł miesięcznie – - wynika z porozumienia podpisanego przez Pocztę Polską ze związkami zawodowymi.

Jak wskazała Poczta, to kolejne z porozumień, na mocy których wynagrodzenia brutto, z uwzględnieniem aktualnej podwyżki, rosną łącznie o blisko 1200 złotych. W przesłanej informacji czytamy, że wynagrodzenia zasadnicze wzrosną o 172 zł.

- Łącznie z dodatkiem stażowym, premią roczną i innymi składnikami wynagrodzenia, na których wysokość wpływa wynagrodzenie zasadnicze, podwyżka średnio na etat wyniesie 226 zł brutto - dodano.

Zobacz także

Podwyżki, wypłacone w formie wyrównania od czerwca br., otrzymają wszyscy pracownicy objęci Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy, których wynagrodzenie zasadnicze wynosi mniej niż 5 tys. zł brutto. Jak mówi cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski "porozumienie to kolejny element systematycznego wzrostu wynagrodzeń w Poczcie Polskiej oraz kompromis uwzględniający oczekiwania pracowników i możliwości finansowe firmy, w tym jej stabilność finansową".

- Zarządowi Spółki zależy na tym, aby firma była dobrym i cenionym pracodawcą, który oprócz coraz wyższych stawek oferuje jasne zasady wynagradzania, umowy o pracę, regularnie wypłacane premie miesięczne, coroczne trzynastki, dodatek za staż pracy w firmie oraz benefity wypłacane w ramach Funduszu Świadczeń Socjalnych - podkreślił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Spółka przypomniała, że regularnie wypłacane są także premie – czasowo-jakościowe i zadaniowe (razem 273 zł miesięcznie), dodatek stażowy i premia roczna, tzw. trzynastka. Z kolei minimalne wynagrodzenie zasadnicze kierowców samochodów ciężarowych pow. 3,5 tony wzrośnie do kwoty 3 200 zł brutto.

- Wyższe stawki dla kierowców wynikają z sytuacji na rynku pracy – wynagrodzeń rynkowych oferowanych kierowcom oraz dużych problemów z pozyskaniem pracowników z tej grupy zawodowej - tłumaczył spółka.

Pierwsze systemowe podwyżki w Poczcie Polskiej rozpoczęły się w 2016 r. Obecna podwyżka jest szóstą, którą otrzymają pracownicy w latach 2016-2018. Łącznie w tym czasie ich pensje zasadnicze wzrosną prawie o 700 zł, a z pochodnymi o ok. 1200 zł. Tylko w tym roku Poczta Polska na podwyżki dla pracowników przeznaczy kwotę ok. 150 mln zł. W ujęciu rocznym podwyżka wpłynie na wzrost kosztów wynagrodzeń o ok. 255 mln zł.

RadioZET.pl/pap/maal