Kolejki na poczcie przed świętami? Najwięcej paczek nadajemy w poniedziałki

Redakcja
15.12.2017 16:23
Kolejki na poczcie przed świętami? Najwięcej paczek nadajemy w poniedziałki
fot. Poczta Polska

Przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia najwięcej paczek klienci Poczty Polskiej nadają w poniedziałki. Rekordowy był ostatni poniedziałek, kiedy to obsłużono 600 tys. przesyłek - poinformowała poczta w piątkowym komunikacie.

Zagłosuj

Czy wysyłasz kartki świąteczne na Boże Narodzenie?

Liczba głosów:

"To wzrost o 40 proc. w porównaniu do listopadowych poniedziałków" - napisano w komunikacie. Chodzi o przesyłki z zakupami z e-sklepów.

"Zazwyczaj nasi klienci w weekendy mają wolne, mogą spokojnie poprzeglądać oferty sklepów internetowych. W poniedziałki przesyłki są nadawane" – wyjaśnia, cytowana w komunikacie, Justyna Siwek, rzecznik prasowy poczty.

Poczta Polska przypomina, że to już ostatnie dni, by nadane przesyłki trafiły do adresatów przed świętami Bożego Narodzenia. Szansa na doręczenie przez kuriera Poczty Polskiej jest jeszcze w sobotę, dzień przed Wigilią.

Zobacz także

Dzięki sieci click&collect paczkę nadaną w Poczcie Polskiej można odebrać w jednym z blisko 7 tys. punktów: stacjach paliw PKN Orlen, kioskach i salonikach RUCH-u, a w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego również w sklepach Żabka i Freshmarket.

Poczta Polska planuje w ciągu pięciu lat zwiększyć wolumen dostarczanych paczek do 110 mln sztuk rocznie. W 2016 r. Poczta Polska dostarczyła ponad 65 mln paczek.

RadioZET.pl/PAP/DG