Zamknij

Koń nadepnął na 10-latkę. Dziewczynki nie udało się uratować

PAP
10.05.2022 16:37
Wypadek w stadninie koni
fot. OleksSH/Shutterstock (ilustracyjne)

Na 10-letnią dziewczynkę, która przewróciła się na ziemię, nadepnął koń. Dziecko niestety zmarło. Okoliczności tragicznego wypadku w stadninie koni w pow. poddębickim (woj. łódzkie) bada prokuratura.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu prok. Jolanta Szkilnik potwierdziła PAP we wtorek, że w tej sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Poddębicach. Dochodzenie ma wyjaśnić, w jakich okolicznościach doszło do tragedii. - Trwa wyjaśnianie okoliczności z udziałem małoletniego dziecka – przekazała.

Zaznaczyła, że ze względu na dobro śledztwa, jego wstępną fazę oraz fakt, że pokrzywdzonym jest dziecko, nie są udzielane żadne dane i szczegóły dotyczące prowadzonego postępowania.

Według ustaleń serwisu TVN24.pl, który jako pierwszy we wtorek poinformował o sprawie, do tragedii doszło w miniony piątek. Dziewczynka była w stadninie ze swoimi rodzicami. Dziecko, prowadząc swojego konia, miało przewrócić się na padoku. Wówczas na leżącą na ziemi 10-latkę nadepnąć miał inny, wystraszony koń. Mimo udzielenia pierwszej pomocy dziewczynki nie udało się uratować.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Pawlak

C