Drzewo runęło na samochód. Bobry sprawcami wypadku

Redakcja
12.09.2018 18:44
Drzewo ścięte przez bobry
fot. Marek Zajdler/ East News Polska

Podgryzione przez bobry drzewo przewróciło się na przejeżdżający samochód ciężarowy. Do nietypowego zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w powiecie staszowskim (województwo świętokrzyskie).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Drzewo upadło na auto w miejscowości Kłoda, na trasie numer 746 pomiędzy Staszowem a Połańcem. Droga ta biegnie wzdłuż rzeki Czarnej, gdzie bytują bobry. Zwierzęta zazwyczaj ścinają drzewa tak, by spadły one do rzeki. Tym razem jednak, konar przechylił się w stronę ulicy. Na szczęście, 59-letniemu kierowcy ciężarowego volvo nic się nie stało.

Zobacz także

Są szkody

Niestety, w znacznym stopniu ucierpiał pojazd – przednia szyba oraz część naczepy są do naprawy. Drzewo uszkodziło również barierkę przy chodniku – mówił w rozmowie z portalem z echodnia.eu młodszy brygadier Grzegorz Rajca, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Zobacz także

Charakterystyczne ślady zębów na ściętych pniach nie pozostawiały złudzeń, że przyczyną upadku drzewa było podgryzienie przez bobry. Strażacy natychmiast przystąpili do usuwania przeszkód z trasy.

RadioZET/echodnia.pl/JZ