Tragedia podczas kąpieli. Bojler spadł na dziecko. Zginęło na miejscu

Redakcja
25.09.2017 15:56
Wanna
fot. Pixabay

Tragedia w Krośnie na Podkarpaciu. 5-latek kąpał się wannie, gdy nagle spadł na niego zawieszony na ścianie 80-litrowy bojler. Pomimo reanimacji, chłopczyka nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę, w jednym z prywatnych domów w Krośnie. 5-latek kąpał się w wannie, gdy nagle spadło na niego urządzenie zamontowane na ścianie. Niestety, pomimo wezwania karetki i błyskawicznie przeprowadzonej reanimacji, chłopca nie udało się uratować.

Na miejsce wezwana została także policja oraz prokurator. Badają oni okoliczności wypadku, zabezpieczyli również ciało dziecko, aby przeprowadzić sekcję zwłok. Prokuratura już wszczęła śledztwo w tej sprawie.

 - Prowadzimy je pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Będziemy się koncentrować na sposobie montażu bojlera - czy zamontowano zgodnie ze sztuką, przy użyciu odpowiednich narzędzi i materiałów - mówi w rozmowie z portalem Krosno24.pl Sławomir Merkwa, zastępca prokuratora rejonowego w Krośnie.

Jak powiedział Merkwa, jeżeli okaże się, że urządzenie zostało zamontowane nieprawidłowo, wówczas prokuratura postawi zarzuty montażyście. Jeżeli śledztwo wykaże, że do żadnych uchybień nie doszło, a bojler odpadł na skutek okoliczności zewnętrznych, wtedy śledztwo zostanie umorzone.

RadioZET.pl/Krosno24.pl/MP