Zamknij

Dramat na wczasach. Nad wodą znaleziono zwłoki 70-latka. Policja szuka jego żony

05.10.2020 16:40
poszukiwania 66-latki
fot. Policja Podkarpacka

Tragiczny finał wakacji. Małżeństwo z Kielc pojechało na wczasy agroturystyczne na Podkarpacie. W piątek para seniorów wybrała się na ryby i zaginęła. Nad Wisłą znaleziono ciało 70-latka z raną postrzałową głowy. Policjanci wciąż poszukują 66-latki.

Seniorzy spędzali wakacje w gospodarstwie agroturystycznym w Górkach (woj. podkarpackie). W sobotę około 12.30 gospodyni zaniepokojona nieobecnością małżeństwa zawiadomiła policję. Goście dzień wcześniej, przed południem, wybrali się na ryby do Glin Wielkich.

Zobacz także

Podkarpacie. Tragedia nad Wisłą. Znaleziono zwłoki 70-latka z raną postrzałową głowy

Małżeństwa szukało kilkudziesięciu policjantów, m.in. operator drona, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy ochotnicy z pobliskich miejscowości. Pomagali również nurkowie z sonarem, psy policyjne oraz policyjny śmigłowiec.

W sobotę po południu na brzegu Wisły w Glinkach Małych (powiat mielecki) natrafiono na ciało 70-latka. Potwierdzono, że jest to zaginiony mieszkaniec Kielc. Dzień później, kilka kilometrów od miejsca ujawnienia zwłok, znaleziono auto, którym poruszała się para.

70-latek prawdopodobnie nie zginął na skutek utonięcia. "Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna ma ranę postrzałową na twarzy. Przy mężczyźnie znaleziono broń" - potwierdził Marian Burczyk, prokurator rejonowy w Mielcu w rozmowie z portalem korso.pl. 

Badamy, czy nikt tego człowieka nie namawiał do samobójstwa lub nie ułatwił mu tego, ale to jest dopiero kwalifikacja wstępna czynu. Śledztwo trwa krótko i jest na początkowym etapie, gdyż zostało wszczęte w poniedziałek rano.

Marian Burczyk, prokurator rejonowy w Mielcu

Sekcję zwłok zaplanowano na środę. Wciąż trwają intensywne poszukiwania 66-letniej kobiety. Podczas działań funkcjonariusze, wspierani przez inne służby, przeszukują pobliskie lasy, pola oraz koryto rzeki, brzegi i okolice.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja Podkarpacka/korso.pl