Zamknij

Rozłam w Nowoczesnej. Ponad 150 działaczy odchodzi do nowej partii Petru

Redakcja
19.11.2018 10:50
Rozłam w Nowoczesnej. Ponad 150 działaczy odchodzi do nowej partii Petru
fot. M.Konrad/Reporter

Około 150 byłych działaczy Nowoczesnej, którzy w piątek opuścili szeregi tego ugrupowania, dołączyło do nowo powstałej partii Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus Teraz!. Według źródeł PAP w najbliższym czasie może dojść do kolejnych transferów między partiami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy zagłosujesz na nową partię Petru?

Liczba głosów:

W piątek około 200 działaczy Nowoczesnej z regionu podkarpackiego złożyło rezygnacje z członkostwa w partii; doprowadziło to do likwidacji struktur Nowoczesnej na Podkarpaciu. Jak wskazywano, powodem masowych odejść był fakt, że realizacja idei Koalicji Obywatelskiej w kampanii przed wyborami samorządowymi „nie miała nic wspólnego z partnerstwem dwóch ugrupowań”. Samorządowcy ocenili, że na Podkarpaciu Koalicję Obywatelską „w pełni zdominowała Platforma Obywatelska, spychając Nowoczesną do roli dodatku o marginalnym znaczeniu dla całego projektu”.

Zobacz także

Była już szefowa podkarpackich struktur Nowoczesnej Anna Skiba przekazała PAP, że około 150 byłych działaczy Nowoczesnej, którzy w piątek opuścili szeregi tego ugrupowania, dołączyło do nowej partii Ryszarda Petru – Teraz!.

Skiba wyraziła nadzieję, że partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus odpowie na oczekiwania i spełni idee byłych działaczy Nowoczesnej, którzy, jak podkreśliła, w Koalicji Obywatelskiej byli zmarginalizowani. „Nie jesteśmy niezadowoleni z bycia w Nowoczesnej czy z rządów pani Katarzyny Lubnauer, bo bardzo ją cenimy. Nasze odejście wynikało z faktu, że koalicja z PO na Podkarpaciu się nie sprawdziła” – podkreśliła.

Jak dowiedziała się PAP ze źródeł we władzach nowo powstałej partii Ryszarda Petru, w najbliższym czasie może dojść do kolejnych transferów między Nowoczesną a Teraz!. Mówi się o ponad stu działaczach z dwóch województw.

Zobacz także

W sobotę byli politycy Nowoczesnej, Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus, powołali Teraz! – nowe ugrupowanie polityczne, którego filarami mają być gospodarka i społeczeństwo. Petru i Scheuring-Wielgus zapowiedzieli start w przyszłorocznych wyborach zarówno do europarlamentu, jak i polskiego parlamentu. Politycy podkreślają, że widzą możliwość współpracy z Koalicją Obywatelską, ale nie zamierzają do niej wstępować. 9 grudnia odbędzie się konwencja założycielska Teraz!. Dotychczas, jak dowiedziała się PAP, udział w niej zadeklarowało 470 osób.

RadioZET.pl/PAP/BM