Tragedia na Podkarpaciu. Przez wichurę nie żyje jedna osoba

30.09.2019 18:06
Tragedia na Podkarpaciu. Przez wichurę nie żyje jedna osoba
fot. PAP/Marcin Bielecki

Polskę od rana pustoszą bardzo silne wiatry. Żywioł doprowadził do tragedii na Podkarpaciu. Jak przekazał Radiu ZET Marcin Betleja z podkarpackiej straży pożarnej, w miejscowości Nowy Nart jedna osoba zginęła po tym, jak powalone drzewo runęło na samochód.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tuż po godzinie 16.00 w poniedziałek, na przejeżdżające auto osobowe spadło drzewo. Do zdarzenia doszło w Nowym Narcie, w powiecie niżańskim. Jak dowiedziało się Radio ZET, samochodem podróżowały cztery osoby. Niestety, kierowcy nie udało się uratować – poniósł śmierć na miejscu. Dwie osoby ranne zostały zabrane do szpitala, a czwarty pasażer auta nie odniósł obrażeń.

Do najgroźniejszych sytuacji, spowodowanych silnym wiatrem dochodziło dziś w powiatach leżajskim, mieleckim i rzeszowskim. W pozostałych regionach kraju również jest bardzo niebezpiecznie. W wypadkach z powodu wichury ranne zostały trzy osoby – dwie w lubuskiem i jedna w zachodniopomorskiem.

Mortimer w Polsce

Do godziny 16.00 w poniedziałek popołudnia straż pożarna odnotowała już 3200 interwencji. Najwięcej akcji przeprowadzili strażacy w Wielkopolsce - 655. 471 interwencji odbyło się na Dolnym Śląsku, a 376 na Śląsku. Na Dolnym Śląsku wiatr uszkodził dachy 20 budynków mieszkalnych i trzech gospodarczych.

Zobacz także

W okolicach Świebodzina, gdzie bus uderzył w przyczepę zniesioną przez silny podmuch wiatru, ranne zostały dwie osoby. W miejscowości Bobowicko w województwie lubuskim jedna osoba została poszkodowana po tym, jak na auto spadło drzewo. Podobny wypadek zdarzył się w miejscowości Nielep w Zachodniopomorskiem.

Zobacz także

Powalone drzewa uszkodziły samochody i zablokowały ulice w wielu polskich miastach. Utrudnienia są m.in. we Wrocławiu i Szczecinie. Bez prądu wciąż jest około 125 tys. odbiorców.

Zobacz także

Alerty pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują dziś w całej Polsce. Aktualne będą jeszcze co najmniej do późnych godzin wieczornych. Przed gwałtowną pogodą ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

 

RadioZET/RadioZET.pl/PAP