Zamknij

Podkarpackie: Gmina bez wody pitnej. Mieszkańcy z przydziałem po 5 litrów na dom

20.11.2019 09:29
Bakteria coli
fot. Pixabay

Licząca ponad 10 tys. ludzi gmina Przecław (woj. podkarpackie) pozostaje bez wody pitnej – alarmuje nas mieszkaniec. Ludzie muszą radzić sobie z gminnym przydziałem, który nie zaspakaja ich potrzeb życiowych. Powodem odcięcia jest wykrycie przez sanepid bakterii coli.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z problemem zmagają się również niektórzy mieszkańcy Mielca podłączeni pod wodociąg, w którym doszło do wykrycia skażonej wody.

Zobacz także

PPIS w Mielcu informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu sieciowego Tuszyma, zaopatrującego Przecław, Błonie, Podole, Kiełków, Zaborcze, Wylów, Łączki Brzeskie, Rzemień, Dobrynin, Biały Bór i Tuszyna stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu

Bez czystej wody od trzech dni. Gmina przydziela po pięć litrów na gospodarstwo dziennie

Od trzech dni w gminie Przeclaw liczącej 12 tys. mieszkańców nie mamy dostępu do wody Sytuacja jest bardzo trudna, gmina jedynie wydaje 5 litrów wody na gospodarstwo dziennie

czytelnik, radiozet.pl

Jak podał serwis hej.mielec.pl, problemy z wodą mają też mieszkańcy Mielca. Braki wody nadającej się do picia mają mieszkańcy ulicy Grabiowej i fragmentu ul. Kolejowej, gdzie nieruchomości zasilane są z wodociągu Rzemień.

Zobacz także

Woda nadaje się jedynie do prac porządkowych czy spłukiwania toalet.

RadioZET.pl/hejmielec.pl/Psse.mielec.pl