Zamknij

„Zaparkował” samochód na płocie. Pomógł mu… inny kierowca. Obaj byli pijani

05.05.2020 13:52
Pijany kierowca
fot. KPP Jasło

Zdumienia, ale i przerażenia nie kryją policjanci z Jasła, którzy wyjaśniają okoliczności rozbicia się na przydrożnym ogrodzeniu 32-latka. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi wprost na przydomowe ogrodzenie. Pomagał mu inny z pijanych kierowców…

Policja z Jasła wyjaśnia zdarzenie, do którego doszło w niedzielę w tym mieście. Na ulicy Gądki 32-letni kierowca osobowej hondy stracił panowanie nad pojazdem.

- Zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Interweniujący policjanci zastali na miejscu młodego mężczyznę oraz rozbitą osobową hondę, która zawiesiła się na ogrodzeniu prywatnej posesji - relacjonowali policjanci.

Zobacz także

32-latek przyznał funkcjonariuszom, że kierował pojazdem i stracił nad nim kontrolę. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy - miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Pomóc chciał mu inny z pijanych kierowców

Okazało się, że to niejedyny problem z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu w tej historii. Mundurowi zatrzymali również 35-letniego kolegę zatrzymanego. Przyznał się, że jeździł tą samą ulicą. Również był po alkoholu - wzięty na badanie alkomatem wykazał 1,7 promila.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 35-latek także jeździł tą ulicą osobowym audi. Po czym przyszedł w rejon miejsca zdarzenia, aby pomóc młodszemu koledze. Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że starszy mężczyzna ma w organizmie 1,7 promila alkoholu

- podaje policja. 

W tej sprawie dokładne okoliczności zdarzenia są przedmiotem prowadzonego postępowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości (ponad 0,5 promila) grozi co najmniej 5 tysięcy złotych kary, a przy kolejnej wpadce co najmniej dwa razy tyle.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze

- podali jasielscy policjanci.

RadioZET.pl/Podkarpacka Policja