Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jest śledztwo prokuratury ws. wypadku w Tryńczy [NOWE FAKTY]

30.12.2017 16:07
xxx wiadomosci

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu - w związku w wyłowieniem w piątek z Wisłoka w Tryńczy auta z pięcioma ciałami - wszczęła śledztwo w kierunku spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym - powiedziała w sobotę rzeczniczka przemyskiej prokuratury Marta Pętkowska.

Tryńcza fot. Facebook

W sobotę przeprowadzone mają być też sekcje ciał. „Wstępne wyniki sekcji pozwolą wstępnie ustalić przyczyny zgonu. Zostaną też pobrane próbki do zbadania alkoholu i innych substancji w ciałach ofiar” - dodała rzeczniczka.

Pętkowska zaznaczyła, że przeprowadzone wstępne oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia przez biegłego w zakresie ruchu drogowego wskazują, że pojazd przed wjechaniem do rzeki dachował. „Dopiero szczegółowe badania ustalą co było przyczyną dachowania czy były to trudne warunki, jakie wówczas panowały, czy może nadmierna prędkość lub jakaś przeszkoda” – powiedziała prokurator.

W piątek policjanci i strażacy przez kilka godzin pracowali w okolicach rzeki Wisłok w Tryńczy. Użyty przez strażaków sonar wskazał, że na dnie rzeki znajduje się duży przedmiot; prawdopodobnie samochód. Przed godz. 16 na brzeg wyciągnięto Daewoo Tico.

W środku znajdowało się pięć ciał - trzech kobiet oraz dwóch mężczyzn. Kobiety, w tym dwie siostry, w wieku 19, 18 i 16 lat były od kilku dni poszukiwane. Wyszły z domu 25 grudnia, ostatni raz widziane były w poniedziałek wraz z dwoma mężczyznami, jak wsiadały do daewoo tico. Pozostałe dwa ciała to zwłoki tych mężczyzn w wieku 24 i 27 lat.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń