Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Podkarpackie. Kobieta urodziła dziecko na szpitalnym korytarzu. Jest śledztwo

29.11.2018 14:53
xxx wiadomosci

Śledczy badają okoliczności porodu dziecka na korytarzu szpitalu w Ropczycach (woj. podkarpackie). Poród od 41-latki przyjął mąż, który owinął noworodka własną kurtką. Personel szpitala zareagował, dopiero kiedy dziecko przyszło na świat.

Podkarpackie. Kobieta urodziła dziecko na szpitalnym korytarzu. Jest śledztwo fot. Jeerapong Tosa-ngad/Shutterstock (ilustracyjne)

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał portal Onet, dramatyczne zdarzenie miało miejsce w nocy 23 listopada w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ropczycach. Mężczyzna wraz z ciężarną żoną przyjechał do tego szpitala około godz. 1. 

Mąż starał się wezwać do rodzącej 41-latki personel medyczny za pomocą dzwonka, ale okazało się to bezskuteczne. Mężczyzna szukał pomocy również na oddziale ratunkowym, ale tam również nikt nie był w stanie mu pomóc. W końcu zdecydował się wezwać przez telefon karetkę.

– Niemogąca dłużej oczekiwać na pomoc kobieta urodziła dziecko na korytarzu placówki, a poród został odebrany przez ojca, który okrył ciało noworodka własną kurtką. Dopiero wtedy matka z dzieckiem doczekała się pomocy pielęgniarskiej i medycznej, została niezwłocznie umieszczona w karetce i przewieziona do szpitala w Dębicy – poinformował Artur Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, cytowany przez Onet.

Poszkodowana kobieta została w tym szpitalu przez trzy dni, a następnie wróciła do męża i dwójki starszych dzieci. Rodzice zgłosili sprawę na policję.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ropczycach. – Dotyczy narażenia 41-letniej kobiety oraz jej nowo narodzonego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki, tj. o czyn z art. 160 par. 2 kodeksu karnego – dodał Grabowski.

Jeśli personel szpitala zostanie uznany za winny, lekarzom i pielęgniarkom może grozić pozbawianie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

RadioZET.pl/Onet/PTD

Oceń