Podkarpackie. Kobieta urodziła dziecko na szpitalnym korytarzu. Jest śledztwo

Redakcja
29.11.2018 14:53
Podkarpackie. Kobieta urodziła dziecko na szpitalnym korytarzu. Jest śledztwo
fot. Jeerapong Tosa-ngad/Shutterstock (ilustracyjne)

Śledczy badają okoliczności porodu dziecka na korytarzu szpitalu w Ropczycach (woj. podkarpackie). Poród od 41-latki przyjął mąż, który owinął noworodka własną kurtką. Personel szpitala zareagował, dopiero kiedy dziecko przyszło na świat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał portal Onet, dramatyczne zdarzenie miało miejsce w nocy 23 listopada w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ropczycach. Mężczyzna wraz z ciężarną żoną przyjechał do tego szpitala około godz. 1. 

Mąż starał się wezwać do rodzącej 41-latki personel medyczny za pomocą dzwonka, ale okazało się to bezskuteczne. Mężczyzna szukał pomocy również na oddziale ratunkowym, ale tam również nikt nie był w stanie mu pomóc. W końcu zdecydował się wezwać przez telefon karetkę.

Zobacz także

– Niemogąca dłużej oczekiwać na pomoc kobieta urodziła dziecko na korytarzu placówki, a poród został odebrany przez ojca, który okrył ciało noworodka własną kurtką. Dopiero wtedy matka z dzieckiem doczekała się pomocy pielęgniarskiej i medycznej, została niezwłocznie umieszczona w karetce i przewieziona do szpitala w Dębicy – poinformował Artur Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, cytowany przez Onet.

Poszkodowana kobieta została w tym szpitalu przez trzy dni, a następnie wróciła do męża i dwójki starszych dzieci. Rodzice zgłosili sprawę na policję.

Zobacz także

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ropczycach. – Dotyczy narażenia 41-letniej kobiety oraz jej nowo narodzonego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki, tj. o czyn z art. 160 par. 2 kodeksu karnego – dodał Grabowski.

Jeśli personel szpitala zostanie uznany za winny, lekarzom i pielęgniarkom może grozić pozbawianie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/PTD