Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się 3-miesięcznym dzieckiem

Redakcja
27.11.2018 18:41
Podkarpackie. Nietrzeźwy ojciec opiekował się 3-miesięcznym dzieckiem w Tarnobrzegu
fot. Praisaeng/Shutterstock (ilustracyjne)

W Tarnobrzegu (woj. podkarpackie) pijany ojciec wybrał się na spacer ze swoją trzymiesięczną córką. Dziecko było przykryte w wózku tylko kocykiem. Wyziębione trafiło do szpitala, a następnie pod opiekę rodziny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak poinformowała podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona z policji w Tarnobrzegu, 33-letni ojciec dziewczynki miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a matka niemowlęcia w tym czasie piła alkohol w mieszkaniu.

Rodzice będą odpowiadać przed sądem. Grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu w Tarnobrzegu. Policja otrzymała zgłoszenie, że prawdopodobnie nietrzeźwy ojciec spaceruje ze swoim maleńkim dzieckiem.

– Po przyjeździe na miejsce, na jednym z chodników funkcjonariusze zauważyli mężczyznę z dziecięcym wózkiem. Był pod wyraźnym działaniem alkoholu, szedł chwiejnym krokiem, pchając przed sobą wózek, w którym spało dziecko owinięte w kocyk. Okazało się, że jest to trzymiesięczna dziewczynka, którą ojciec zabrał na kilkugodzinny spacer – podała podinspektor Jędrzejewska-Wrona.

Dodała, że niemowlę było wyziębione, więc policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Dziewczynka trafiła do szpitala, a następnie pod opiekę rodziny.

Zobacz także

Badanie stanu trzeźwości ojca wykazało 3,13 promila alkoholu w organizmie.

– Podczas interwencji mężczyzna zachowywał się agresywnie, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci udali się do mieszkania matki dziecka. Okazało się, że kobieta jest również pijana. Badanie wykazało u 29-latki 2,15 promila alkoholu w organizmie – poinformowała Jędrzejewska-Wrona.

Zapewniła, że rodzice dziewczynki za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce