Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nastolatka była gwałcona przez brata przyrodniego i jego znajomych

03.12.2018 21:49
xxx wiadomosci

Rzeszowscy prokuratorzy sprawdzają okoliczności wstrząsającego przypadku molestowania nastolatki. Dziewczyna w jednej z wsi była gwałcona przez pięciu dorosłych mężczyzn. Jednym z oprawców był przyrodni brat ofiary. 

Podkarpackie. Pięciu mężczyzn latami gwałciło nastolatkę fot. Doidam 10/Shutterstock (ilustracyjne)

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Jak podał dziennik "Nowiny", ofiarą gwałcicieli padła 14-letnia dziś dziewczyna. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. 

Śledczy zarzucili pięciu mężczyznom w wieku od 40 do 66 lat z jednej z podrzeszowskich wsi "obcowanie płciowe, a także tzw. inne czynności seksualne, w tym dotykanie miejsc intymnych i całowanie" względem nieletniej. 

Według gazety jednym ze sprawców był przyrodni brat ofiary, a pozostali to jego znajomi. Dramat nastolatki mógł trwać przez kilka lat. - Wyszedł on na jaw przy okazji interwencji policji w innej sprawie dotyczącej tej rodziny - podkreślił Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, cytowany przez "Nowiny".

Z uwagi na dobro ofiary, śledczy nie podają szczegółów postępowania. 

Od kilku miesięcy w tymczasowym areszcie przebywają trzej oskarżeni. Wobec pozostałych sąd zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze. Całej piątce - Mariuszowi N., Grzegorzowi D., Franciszkowi D., Andrzejowi M. i Franciszkowi K. - grozi od 2 do 12 lat więzienia. Do sądu trafił już akt oskarżenia.

RadioZET.pl/Nowiny/PTD

Oceń