Zamknij

Drewniany garaż stanął w płomieniach. W środku znaleziono zwłoki właściciela [FOTO]

Redakcja
17.02.2019 11:50
Pożar
fot. Facebook/OSP Świlcza

Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Bratkowicach pod Rzeszowem. Podczas akcji gaśniczej, w zajętym ogniem garażu, znaleziono ciało właściciela posesji.

Po północy dyżurny rzeszowskiej komendy policji został powiadomiony o pożarze w Bratkowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar wybuchł w drewnianym garażu znajdującym się na prywatnej posesji.

"Po dotarciu na miejsce, zastano budynek drewniany cały objęty ogniem. Niestety potwierdziły się informacje, że w środku znajduje się osoba, dlatego strażacy rozpoczęli walkę z czasem. Z uwagi na zbyt wysoką temperaturę oraz ewentualne zawalanie się drewnianego dachu, strażacy swoje działania musieli prowadzić na zewnątrz, aby opanować pożar. Niemal z każdej strony była linia gaśnicza, która tłumiła ogień" - czytamy na Facebookowym profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Świlczy, której jednostki brały udział w gaszeniu pożaru. 

Zobacz także

Podczas akcji gaśniczej, w zajętym ogniem budynku, ujawniono ciało 32-letniego mężczyzny. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego ds. pożarnictwa. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności i przyczyny tego pożaru.  

RadioZET.pl/podarpacka.policja.gov.pl/Facebook/MP