Zamknij

Zagubiony 81-latek odnalazł się nad Jeziorem Solińskim. Wyziębiony trzymał się skał

Redakcja
03.12.2018 22:06
Podkarpackie. Zagubiony 81-latek odnalazł się nad Jeziorem Solińskim
fot. pablopicasso/Shutterstock (ilustracyjne)

Dramatyczna akcja ratunkowa nad Jeziorem Solińskim. Policjanci przez wiele godzin szukali 81-letniego mężczyznę, który odnalazł się kurczowo trzymał się skał nad brzegiem akwenu. Turystę udało się wyciągnąć dzięki pomocy strażaków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W sobotę po godz. 20 lescy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 81-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna około godziny 15 wyruszył szlakiem z Polańczyka do Soliny i nie wrócił na umówioną godzinę. Nie zabrał ze sobą telefonu, latarki, ani dokumentów.

Zobacz także

"Dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego ruszyli na poszukiwania. Uzyskali informację, że z lasu nad zaporą solińską dochodzi wołanie o pomoc. Na skalnym urwisku odnaleziono poszukiwanego 81-latka, który chronił się przed upadkiem do wody trzymając się skał. Mężczyzna był wyziębiony i przemoczony. Jak twierdził, zgubił w ciemności drogę" - napisali w komunikacie policjanci.

Ze względu na złą pogodę i porywisty wiatr zdecydowano, że mężczyzna zostanie sprowadzony w bezpieczne miejsce drogą lądową.

Przy asyście strażaków dysponujących liną asekuracyjną wyciągnięto 81-latka ze skalnego osuwiska. Turysta został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD