Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zagubiony 81-latek odnalazł się nad Jeziorem Solińskim. Wyziębiony trzymał się skał

03.12.2018 22:06
xxx wiadomosci

Dramatyczna akcja ratunkowa nad Jeziorem Solińskim. Policjanci przez wiele godzin szukali 81-letniego mężczyznę, który odnalazł się kurczowo trzymał się skał nad brzegiem akwenu. Turystę udało się wyciągnąć dzięki pomocy strażaków.

Podkarpackie. Zagubiony 81-latek odnalazł się nad Jeziorem Solińskim fot. pablopicasso/Shutterstock (ilustracyjne)

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W sobotę po godz. 20 lescy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 81-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna około godziny 15 wyruszył szlakiem z Polańczyka do Soliny i nie wrócił na umówioną godzinę. Nie zabrał ze sobą telefonu, latarki, ani dokumentów.

"Dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego ruszyli na poszukiwania. Uzyskali informację, że z lasu nad zaporą solińską dochodzi wołanie o pomoc. Na skalnym urwisku odnaleziono poszukiwanego 81-latka, który chronił się przed upadkiem do wody trzymając się skał. Mężczyzna był wyziębiony i przemoczony. Jak twierdził, zgubił w ciemności drogę" - napisali w komunikacie policjanci.

Ze względu na złą pogodę i porywisty wiatr zdecydowano, że mężczyzna zostanie sprowadzony w bezpieczne miejsce drogą lądową.

Przy asyście strażaków dysponujących liną asekuracyjną wyciągnięto 81-latka ze skalnego osuwiska. Turysta został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

RadioZET.pl/PAP/PTD

Oceń