Podkomisja smoleńska: ślady wybuchu w skrzydle tupolewa

Redakcja
09.08.2017 13:24
Podkomisja smoleńska: ślady wybuchu w skrzydle tupolewa
fot. Archiwum Radia ZET

Destrukcja lewego skrzydła samolotu, który rozbił się w Smoleńsku, zaczęła się przed zderzeniem z brzozą – poinformowała w środę 9 sierpnia podkomisja ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.

Członkowie podkomisji smoleńskiej opublikowali w środę komunikat, z którego wynika, ze lewe skrzydło prezydenckiego tupolewa zostało zniszczone przed zderzeniem z drzewem. "Podczas ostatniego posiedzenia plenarnego Podkomisji kierowanej przez dr. Kazimierza Nowaczyka w dniu 25 lipca uzgodniono stanowisko w kwestii czasu i pierwotnych przyczyn destrukcji lewego skrzydła Tu-154M. (…) Zniszczenie lewego skrzydła Tu-154M nie zostało zainicjowane zderzeniem z brzozą na działce Bodina" – czytamy w komunikacie.

Ślady wybuchu

W dalszej części można przeczytać kontrowersyjną tezę o eksplozji. "Destrukcja skrzydła rozpoczęła się przed brzozą. Liczne zniszczenia lewego skrzydła samolotu Tu-154M noszą ślady wybuchu" – napisano.

Komunikat został opublikowany na oficjalnej stronie. Podpisała się pod nim rzecznik prasowy Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10 kwietnia 2010 r. Marta Palonek.

Oto zdjęcia ze Smoleńska, do któych dotarło RadioZET.pl:

Zobacz także

Czy walka ze "śmieciówkami" to puste obietnice PiS? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/PAP/podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/strz