Zamknij

19-latek strzelał z broni pneumatycznej w komisariat policji. W jego mieszkaniu znaleziono coś jeszcze

10.06.2019 13:01
Policja
fot. Shutterstock

M.in. za narażenie innych osób na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia odpowie 19-latek, który z broni pneumatycznej strzelał w budynek komendy powiatowej policji w Hajnówce (woj podlaskie). Zarzuty dotyczą też zniszczenia mienia i posiadania narkotyków.

Jak poinformowała w poniedziałek podlaska policja, chłopak strzelał z pistoletu pneumatycznego na małe kulki. Uderzenia o elewację komendy usłyszał jeden z funkcjonariuszy znajdujących się w środku; wyjrzał przez okno i zobaczył w parku miejskim strzelca mierzącego w kierunku budynku.

Zobacz także

Policjant ruszył w pościg i zatrzymał 19-latka. Okazało się, że strzelał on z broni ASG. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono marihuanę.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Jak powiedziała st. sierżant Anna Podgórska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, chłopakowi postawiono zarzut narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zniszczenia mienia (straty materialne wstępnie oszacowano na przekraczające 500 zł) oraz posiadania narkotyków. Wobec podejrzanego zastosowany został dozór policyjny.

RadioZET.pl/PAP