Zamknij

Wywieźli go do lasu i torturowali. Chcieli, by...wziął kredyt

Redakcja
01.05.2018 10:55
Las
fot. Wikimedia.Commons

Bielscy policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku 16-24 lat, odpowiedzialne za porwanie i torturowanie swojego znajomego. Zatrzymani wywieźli go do lasu i próbowali zmusić do wzięcia kredytu na 10 tys. zł.

Zgłoszenie na policję w tej sprawie wpłynęło w piątkowe popołudnie. 20-latek - gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce - o wszystkim opowiedział. Okazało się bowiem, że 2,5 godz. wcześniej został porwany przez trójkę swoich znajomych - 16-letnią dziewczynę oraz dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat - wywieziony do lasu pod Bielskiem Podlaskim.

Chcieli wyłudzić kredyt

Na miejscu porywacze przywiązali 20-latka do drzewa, a następnie zaczęli go bić i kopać, a także rzucać w niego kamieniami. Grozili, że go zabiją, jeżeli nie da im pieniędzy. Gdy ten powiedział, że nie ma kwoty, o którą chodzi im chodzi, porywacze zażądali od niego wzięcia kredytu na 10 tys. zł.

Zobacz także

W tym celu zawieźli go nawet do siedziby firmy, w której pracuje, aby jego pracodawca wystawił mu dokument zaświadczający o możliwości uzyskania pożyczki. Ten jednak odmówił.

Policja szybko ich zatrzymała

Gdy plan legł w gruzach, 16-latka i jej pomocnicy zostawili swoją ofiarę w odosobnionym miejscu na terenie miasta. Jednak po zaledwie kwadransie od otrzymania zgłoszenia, policja zatrzymała całą trójkę.

"Napastnicy usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Dodatkowo nieletnia usłyszała zarzut uszkodzenia ciała pokrzywdzonego, do którego doszło kilka dni wcześniej. Decyzją sądu 22 i 24-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 16-latką zajmie się z kolei sąd rodzinny - czytamy na Gazeta.pl.

Chcesz wiedzieć więcej o takich sprawach? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET!

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP