Zamknij

Narkotykowy „kurier” zatrzymany. Przewoził wielkie ilości haszyszu

18.06.2019 11:02

Nawet 15 lat więzienia grozi rosyjskiemu kurierowi Antonowi B., który został przyłapany przez Straż Graniczną na przemycie narkotyków – informuje PAP. Mężczyzna przewoził na Podlasiu ponad 50 kilogramów haszyszu o wartości ok. dwóch milionów złotych. Został aresztowany.

Narkotykowy „kurier” zatrzymany. Przewoził wielkie ilości haszyszu
fot. EAST NEWS

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura Krajowa poinformowała, że B. jest drugim kurierem z grupy przestępczej zatrzymanym w związku z przemytem narkotyków na wielką skalę. Sprawę prowadzi Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie razem z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Służby zatrzymały Antona B. 7 czerwca tego roku w pobliżu miejscowości Kossaki Borowe w województwie podlaskim. Podczas zatrzymania w specjalnych skrytkach pojazdu mundurowi z NOSG znaleźli pakunki haszyszu o łącznej wadze ponad 50 kg.  

Zobacz także

Prokuratorzy ustalili, że B. należał do grupy przestępczej zatrudnionej przy przemycie narkotyków na ogromną skalę z Rosji do zachodnich krajów Unii Europejskiej.

Za wwóz narkotyków do UE podejrzanemu grozi do 15 lat więzienia. Na wyrok sądu poczeka w areszcie tymczasowym.

RadioZET.pl/PAP