Narkotykowy „kurier” zatrzymany. Przewoził wielkie ilości haszyszu

18.06.2019 11:02
Narkotykowy „kurier” zatrzymany. Przewoził wielkie ilości haszyszu
fot. EAST NEWS

Nawet 15 lat więzienia grozi rosyjskiemu kurierowi Antonowi B., który został przyłapany przez Straż Graniczną na przemycie narkotyków – informuje PAP. Mężczyzna przewoził na Podlasiu ponad 50 kilogramów haszyszu o wartości ok. dwóch milionów złotych. Został aresztowany.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura Krajowa poinformowała, że B. jest drugim kurierem z grupy przestępczej zatrzymanym w związku z przemytem narkotyków na wielką skalę. Sprawę prowadzi Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie razem z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Służby zatrzymały Antona B. 7 czerwca tego roku w pobliżu miejscowości Kossaki Borowe w województwie podlaskim. Podczas zatrzymania w specjalnych skrytkach pojazdu mundurowi z NOSG znaleźli pakunki haszyszu o łącznej wadze ponad 50 kg.  

Zobacz także

Prokuratorzy ustalili, że B. należał do grupy przestępczej zatrudnionej przy przemycie narkotyków na ogromną skalę z Rosji do zachodnich krajów Unii Europejskiej.

Za wwóz narkotyków do UE podejrzanemu grozi do 15 lat więzienia. Na wyrok sądu poczeka w areszcie tymczasowym.

RadioZET.pl/PAP