Zamknij

Bus zderzył się z innym autem podczas ucieczki. Podróżowali nim migranci

23.10.2021 21:34
wypadek busa z migrantami
fot. Shutterstock

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego w sobotę po południu doszło na drodze krajowej nr 66 na odcinku Szastały-Grabowiec (Podlaskie). Bus, najprawdopodobniej przewożący migrantów, zderzył się w trakcie ucieczki z innym autem - podała podlaska policja.

Wypadek na drodze krajowej nr 66 na odcinku Szastały-Grabowiec (Podlaskie). Policjanci chcieli w Hajnówce zatrzymać do kontroli auto kia na niemieckim numerach rejestracyjnych. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że samochód się nie zatrzymał, zaczął uciekać w kierunku Bielska Podlaskiego.

- Policjanci ruszyli w pościg. Uciekający kierowca na łuku drogi za Bielskiem Podlaskim, na drodze krajowej 66 pomiędzy Szastałami, a Grabowcem uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku citroena, a następnie pojazdy zjechały do rowu. Osoby jadące kia uciekły na pobliskie pola, w tym kierowca - poinformował Krupa.

Policja znalazła 10 osób z samochodu kia, jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala. Policja ustala, kto kierował tym autem.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali 5 mężczyzn, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani w Grabarce, Milejczycach, Nurczyku i Kleszczelach. To obywatele Niemiec, Ukrainy i Syrii. W samochodach przewozili 43 osoby

RadioZET.pl/ autor: Izabela Próchnicka (PAP)