Zamknij

Znaleziono dwa niewybuchy niedaleko szpitala. Ewakuacja 2 tysięcy osób

Redakcja
08.10.2018 22:00
Podlaskie. Ewakuacja 2 tysięcy osób po znalezieniu niewybuchów w Kolnej
fot. GERARD/REPORTER/East News

Po znalezieniu dwóch niewybuchów w Kolnie (woj. podlaskie) zarządzono ewakuację domów jednorodzinnych i bloków mieszkańców. W sumie swoje domu musiało opuścić 2 tysiące osób. Po kilku godzinach bezpiecznie usunięto groźne ładunki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Miejsce znaleziska jest już na wylocie z miasta, ale w pobliżu zabudowań -– poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie Joanna Makarewicz.

- Po zwołaniu sztabu kryzysowego, w którego skład wchodzą m.in. władze Kolna, policja, straż pożarna i saperzy, zdecydowano o ewakuacji osób w promieniu 500 metrów od znaleziska -– poinformował burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Zobacz także

Podał, że z szacunków wynika, że dotyczyło to około 2 tys. osób. To mieszkańcy okolicznych bloków i domów jednorodzinnych.

Policja poinformowała, że to dwa pociski o długości około 0,6 metra.

Zobacz także

Akcja saperów zakończyła się kilkanaście minut po godz. 21. Po podniesieniu i zabezpieczeniu pocisków saperzy z Orzysza "wywieźli pociski na swój teren, w bezpieczne miejsce, na poligon".

- Ruch drogowy został wznowiony. Teraz policjanci pomagają ludziom bezpiecznie wrócić do domów - poinformowała Edyta Wilczyńska z podlaskiej policji.

W pobliżu znaleziska znajduje się też powiatowy szpital. Tam zdecydowano o tzw. wewnętrznej ewakuacji - personel i pacjenci musieli się przenieść w najdalszą część budynku. Wcześniej ewakuowano galerię handlową.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD