Zamknij

Przez lata okłamywał rodzinę, że jest policjantem. Wpadł po awanturze domowej

20.10.2020 19:17

41-latek z Podlasia przez lata okłamywał swoich bliskich, że jest policjantem. Mężczyzna „wpadł” podczas interwencji prawdziwej policji po awanturze w jego domu. Postawiono mu zarzuty podrobienia legitymacji służbowej i posługiwania się nią oraz zarzut znęcania się nad żoną. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udawała policjanta
fot. Podlaska Policja

W piątek, ok.  godz. 16 policjanci z Białegostoku otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło na terenie gminy Juchnowiec Kościelny (woj. podlaskie). Mundurowi w trakcie rozmowy ze zgłaszającą usłyszeli, że jej 41-letni mąż jest również funkcjonariuszem policji.

Udawał policjanta
fot. Podlaska Policja
Udawał policjanta
fot. Podlaska Policja

Jak się jednak okazało, mężczyzna od początku ich znajomości, przez kilka lat, mówił żonie i jej rodzinie, że jest policjantem. Podrobił również legitymację służbową, którą pokazywał bliskim. Mundurowi ustalili, że „blachę” policyjną zakupił na jednym z portali internetowych, a legitymację samodzielnie podrobił i wydrukował.

Zobacz także

41-latek został natychmiast zatrzymany razem z fałszywymi dokumentami. Usłyszał zarzut podrobienia legitymacji służbowej i posługiwania się nią oraz zarzut znęcania się nad żoną. Za te przestępstwa grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Podlaska Policja