Podpalał samochody,wiaty i budynki. Sam zgłosił się na policję

Redakcja
10.09.2018 18:37
Podpalacz z poznańskiego Grunwaldu podpalał samochody
fot. Dariusz Wilczyński/ East News Polska

34-letni podpalacz z Poznania w środę usłyszy prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna sam zgłosił się na policję, po tym, jak opublikowano film z monitoringu na którym dość dokładnie go widać. Jak dowiedziało się Radio Zet, na jednym z poznańskich osiedli trwa zbiórką na odbudowę warzywniaka, którego pochłonął wzniecony przez niego pożar.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna twierdzi, że to właśnie jego uwieczniło nagranie.

Zobacz także

W ubiegłym tygodniu na poznańskim Grunwaldzie podpalał samochody, elewacje budynków, wiaty i śmietniki. Spalił też sklep, w którym sprzedawano warzywa. Doprowadził łącznie do 18 pożarów na terenie miasta.

Osiedlowa zbiórka na odbudowę warzywniaka

Mieszkańcy dzielnicy już rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na odbudowę ulubionego warzywniaka. Pomysłodawczynią jest  Agnieszka Ziółkowska.

Zobacz także

-W kilku miejscach na razie można wrzucić do puszki parę złotych, w takiej spontanicznej sąsiedzkiej zbiórce – mówiła w rozmowie z reporterką Radia Zet, Danutą Woźnicką. Jak dodała, właściciele lokalnych biznesów wykazali się solidarnością i postanowili pomóc sprzedawcy w odbudowie przybytku.

Na platformie Polak Pomaga trwa obecnie kampania "Ratujemy warzywniak pana Łukasza". Na odbudowę sklepu potrzebnych jest 70 tysięcy złotych.

RadioZET/msn.com/JZ

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku