Zamknij

Na podpalenie punktu szczepień przyjechał rowerem. Policja pokazała nagranie

02.08.2021 15:24
Podpalił punkt szczepień. Policja udostępnia nagranie
fot. screen Lubelska Policja

Policja szuka sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień oraz budynku sanepidu w Zamościu. Minister zdrowia zapowiedział nagrodę 10 tysięcy złotych za wskazanie przestępcy. Policja udostępniła nagranie z miejsca podpalenia.

Podpalenie punktu szczepień przeciw Covid-19 w Zamościu jest kolejnym aktem agresji w służby i kadry państwa prowadzące walkę z pandemią koronawirusa. By ułatwić poszukiwania, służby udostępniły nagranie z miejsca podpalenia w internecie.

Do przestępstwa doszło minionej nocy w Zamościu. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieznany mężczyzna około godziny 1 w nocy przyjechał rowerem pod mobilny punkt szczepień mieszczący się na Rynku Solnym i podłożył tam ogień – podała starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło z Lubelskiej Policji.

Podpalił punkt szczepień. Policja udostępnia nagranie z monitoringu

W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń, jednak uszkodzeniu uległ sam punkt szczepień i przygotowane w nim preparaty. Policjanci zabezpieczyli monitoring miejski, który zarejestrował nieznanego mężczyznę. Wiadomo, że na miejsce przestępstwa przyjechał rowerem.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Lubelska Policja