Rekordowe ceny masła. Sklepy montują na nim zabezpieczenia antykradzieżowe

Redakcja
02.10.2017 16:51
Rekordowe ceny masła. Sklepy montują na nim zabezpieczenia antykradzieżowe
fot. flickr

Jeszcze rok temu nikt nie spodziewałby się, że masło stanie się towarem luksusowym do tego stopnia, że sklepy spożywcze zaczną na nim montować zabezpieczenia antykradzieżowe, jakie wcześniej były tylko na drogim alkoholu, elektronice czy perfumach. Obecnie w niektórych sklepach cena masła przekracza 10 złotych.

Zagłosuj

Używasz na co dzień masła?

Liczba głosów:

Ekonomiści zgodnie twierdzą, że cena masła osiągnęła już swój maksymalny poziom i nie będzie więcej drożeć. – Według wyliczeń w ciągu roku masło podrożało o ponad 70 proc. Takiej podwyżki nie było od wielu lat. Ceny masła na giełdach mogą ustabilizować się jesienią – mówiła w sierpniu dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska.

Rekordowo drogie masło

Reporterzy „Super Expressu” sprawdzili ceny masła w poszczególnych sklepach w Polsce. Rekordowo droga jest 300-gramowa osełka w Tesco: 9,99 zł. Nieco taniej za 200-gramową kostkę masła zapłacić można w Biedronce (5,99 zł) oraz w Lidlu, pod wyjątkiem, że kupujemy od razu 6 kostek. Wtedy jedna wyniesie nas 4,99 zł.

Zabezpieczenia antykradzieżowe

Internauci twierdzą, że byli już świadkami, gdy za masło w sklepie spożywczym trzeba było zapłacić nawet 13 złotych. Jeszcze rok temu sytuacja ta byłaby nie do pomyślenia.

Więcej szczegółów na temat cen:

Zobacz także

RadioZET.pl/Se.pl/PAP/strz