Podrzuciła psom kiełbasę z gwoździami i szpilkami. Trafiła do aresztu

Redakcja
10.03.2017 16:38
Pies
fot. Flickr

28-letnia kobieta podrzuciła psom na pobliskiej posesji kiełbasę z gwoździami i szpilkami krawieckimi. Jedno ze zwierząt zjadło "przekąskę". Tylko szybkiej reakcji właścicielki i pomocy weterynarza zawdzięcza życie. 28-latka usłyszała już zarzuty.

Portal WawaLove.pl donosi o incydencie, który miał miejsce w podwarszawskim Lesznie. Pod jedną z posesji podjechał samochód. Wysiadła z niego kobieta, która przerzuciła przez ogrodzenie trzy kawałki kiełbasy. W tym momencie wywiązała się awantura między mieszkanką działki a kobietą kierującą autem. Ta druga po kilku minutach odjechała. 

W międzyczasie jeden z biegających po podwórku psów zjadł kawałek kiełbasy. Jego właścicielka zorientowała się, że wędlina zawiera w sobie metalowe przedmioty - gwoździe i szpilki krawieckie. Kobieta błyskawicznie zareagowała, kontaktując się z lekarzem weterynarii. Dzięki jego wskazówkom, wywołała u zwierzęcia torsje, co doprowadziło do zwrócenia pokarmu. 

Właścicielka psa zgłosiła sprawę na policję. Rysopis kobiety, która wrzuciła "przekąski" na posesję, odpowiadał jej sąsiadce, zamieszkałej niedaleko Kamili B. Policjanci zatrzymali ją w miejscu zamieszkani - podczas ich interwencji, zaczęła im wulgarnie wygrażać. Teraz 28-latka trafiła do aresztu - usłyszała już zarzuty o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem oraz znieważenie funkcjonariuszy policji. Grozi jej do 3 lat więzienia. 

To nie pierwszy przypadek próby otrucia czworonogów. Portal przytacza historię z Piaseczna, gdzie także podrzucano kiełbasy wypełnione gwoździami. Z kolei na warszawskim Muranowie zanotowano przypadki rozrzucania w miejscach publicznych trutek na szczurki. Ofiarą taki bydlęcego procederu padł m.in. Barry, pies znanego youtubera Rafała Masnego. 

RadioZET.pl/WawaLove.pl