Zamknij
Mobilizacja w policji w zw. z podwójnym morderstwem w Pleszewie
  • mid-22213229
  • mid-22213232
  • mid-22213231
  • 6 Zobacz
fot. PAP/Tomasz Wojtasik

W Pleszewie w niedzielę doszło do podwójnego morderstwa. 35–latek i 51–latek zginęli na miejscu. Napaść przeżył 41-latek. W związku z tragedią ogłoszono alarm dla całej jednostki policji w tym mieście.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak, do pracy ściągnięto wszystkich policjantów; na miejscu zdarzenia prowadzone są czynności operacyjne pod nadzorem prokuratora.

Pleszew. Podwójne morderstwo w biurze. Nie żyje 35– i 51–latek

Do zdarzenia doszło w niedzielę w wielkopolskim Pleszewie o godz. 12 w jednej z firm na placu Kościuszki, zajmującej się handlem basenami. W biurze przebywało trzech mężczyzn w wieku 35, 41 i 51 lat – mieszkańcy gmin Dobrzyca i Pleszew.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pewnym momencie do środka wtargnęło kilku napastników, którzy pobili znajdujących się trzech mężczyzn – powiedziała oficer prasowa pleszewskiej policji st. asp. Monika Kołaska. 35–latek i 51–latek zginęli na miejscu. Napaść przeżył 41-latek, którego przewieziono do pleszewskiego szpitala.

Z informacji, do których dotarła Polska Agencja Prasowa, wynika, że czterech lub pięciu napastników uciekło z miejsca zdarzenia szarym samochodem BMW na pleszewskich numerach rejestracyjnych. Mogą mieć przy sobie siekiery, tasaki i kije bejsbolowe. Jak przekazało PAP źródło zbliżone do śledztwa, w sprawie może chodzić o gangsterskie porachunki.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Ewa Bąkowska