Zamknij

W poniedziałek dość pochmurnie. Uwaga na silny wiatr

Redakcja
11.02.2019 07:46
W poniedziałek dość pochmurnie. Uwaga na silny wiatr
fot. Shutterstock

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu niżu znad Południowego Bałtyku. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 985 hPa, początkowo będzie spadać, później rosnąć.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, przechodzące po południu w opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na obszarach podgórskich i w górach opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 3°C na zachodzie do 7°C na wschodzie, w obszarach podgórskich Karpat od 0 do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w Tatrach porywy do 70 km/h, w Sudetach do 85 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

 

pogo

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu, gdzieniegdzie deszczu ze śniegiem, na zachodzie kraju stopniowo zanikające.

Temperatura minimalna od -2°C do 1°C, w obszarach podgórskich od -7°C do -2°C. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu także silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 70 km/h, początkowo na wybrzeżu do 80 km/h, północno-zachodni. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje śnieżne.

RadioZET.pl/PAP/JŚ