Zamknij

Coraz chłodniej, spadnie deszcz. Pogoda na 15 listopada

Redakcja
15.11.2018 06:58
Coraz chłodniej, spadnie deszcz. Pogoda na 15 listopada
fot. Shutterstock

W czwartek Polska pozostawać będzie w zasięgu chłodnego powietrza polarnego morskiego, które napłynęło z zachodu. Na wschodzie, Podkarpaciu i lokalnie w centrum przydadzą się parasole.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a po południu na zachodzie z rozpogodzeniami. Rano lokalne mgły ograniczające widoczność do 200 m. Na wschodzie, Pogórzu Karpackim oraz lokalnie w centrum słabe opady deszczu. W Tatrach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C na Podhalu i 6°C na północnym wschodzie do 10°C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany: na zachodzie południowo-wschodni i południowy, na wschodzie północno-wschodni i północny. W rejonie Bieszczad wiatr okresami porywisty.

pododynka
fot.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1020 hPa i będzie rosło. W czwartek znów pogorszenie jakości powietrza.

stan
fot. Airly

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko początkowo miejscami na zachodzie małe. Miejscami silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na wschodzie i południu słabe opady deszczu lub mżawki. W rejonach podgórskich Karpat możliwe opady deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C na Podhalu, a także na Podlasiu i Mazurach i tam możliwe przygruntowe przymrozki do -2°C, do 6°C na wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu zachodnim okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

RadioZET.pl/PAP/JŚ