Zamknij

Środa bez większych zmian w pogodzie. Uwaga na smog!

Redakcja
19.12.2018 07:14
Środa bez większych zmian w pogodzie. Uwaga na smog!
fot. Shutterstock

W środę wschodnia połowa Polski będzie w zasięgu wyżu znad Rosji, zachodnia na skraju niżu znad północnego Atlantyku. Na wschodzie utrzymywać będzie się chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, zachodnia część kraju z cieplejszym powietrzem polarnym morskim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy i wschodzie miejscami słabe opady śniegu, a wieczorem na krańcach zachodnich możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna od -4°C na krańcach wschodnich, około 0°C w centrum, do 3°C na zachodzie.

pogoda
fot.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy oraz na zachodzie okresami dość silny i porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1016 hPa i będzie spadać. Niemal w całym kraju smog. W Krakowie normy groźnych pyłów w powietrzu przekroczone są pięciokrotnie, we Wrocławiu czterokrotnie, podobnie jak w okolicach Poznania.

Airly
fot. Airly

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami głównie na południu i tam lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie i Pomorzu przechodzące w deszcz ze śniegiem i w deszcz, gdzieniegdzie marznący, powodujący gołoledź. Temperatura minimalna od -8°C, -6°C na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około -4°C w centrum, do 0°C, 1°C na krańcach zachodnich.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie, w rejonach podgórskich oraz początkowo na północy okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni i południowy. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

C