Zamknij

Pogoda na piątek i sobotę (2 i 3 czerwca)

Redakcja
01.06.2017 16:13
Pogoda na piątek i sobotę (2 i 3 czerwca)
fot. pexels.com

Wszystko wskazuje na to, że znowu czeka nas ładna, słoneczna pogoda. W piątek (2 czerwca) w całym kraju niemal bezchmurnie. Najcieplej będzie w sobotę, gdy temperatura na zachodzie kraju może wynieść nawet 26 stopni.

Jak podaje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz wschodnia znajdzie się pod wpływem rozległych niżów, jednego z ośrodkiem nad północnym Atlantykiem, drugiego w rejonie Morza Barentsa. Pozostała część kontynentu pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, dzięki czemu czeka nas ocieplenie.

Piątek

W piątek lekko popadać może jedynie na Suwalszczyźnie. W pozostałej część kraju będzie ciepło i słonecznie. Temperatura maksymalna od 17 st. na północnym wschodzie, 22 st. w centrum do 24 st. na południowym zachodzie i południu, na wybrzeżu od 16 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w Warszawie wyniesie 1004 hPa.

Noc z piątku na sobotę z umiarkowanym zachmurzeniem. Najcieplej na zachodzie kraju, gdzie przewidywanych jest 11 stopni. W centrum 8, a na północnym wschodzie w nocy mogą być nawet 2 stopnie.

Sobota

Jak prognozuje IMGW, w sobotę będzie jeszcze ładniej niż w piątek. Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st. na północnym wschodzie do 24 st., 26 st. na zachodzie, południu i w centrum. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/strz