Wtorek pochmurny, może spaść śnieg

Redakcja
27.11.2018 07:37
Wtorek pochmurny, może spaść śnieg
fot. Shutterstock

Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Skandynawii, jedynie krańce południowe kraju pozostają jeszcze na skraju niżu, którego ośrodek przemieszcza się nad Morze Azowskie. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W Małopolsce i na Podkarpaciu rano obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniem. Na Śląsku tylko przed oblodzeniem.

Na północy kraju od rana możliwe są zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów i osadzające szadź.

W ciągu dnia zachmurzenie w Polsce będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami we wschodniej i południowej części kraju słabe opady śniegu, a na Pomorzu również deszczu ze śniegiem.  

Temperatura maksymalna od -3°C, -2°C na obszarach podgórskich oraz krańcach południowo-wschodnich do 1°C, 2°C na przeważającym obszarze kraju, tylko nad morzem cieplej, od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wysoko w górach w porywach do 65 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, północno-wschodni i północny.

Ciśnienie w południe, w Warszawie wyniesie 1006 hPa i będzie szybko rosnąć. Stan powietrza w całym kraju powinien być dobry lub umiarkowany.

pogo

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a w północnej połowie kraju również rozpogodzenia. Miejscami we wschodniej połowie słabe opady śniegu, a na Pomorzu Zachodnim również deszcz ze śniegiem.

Na północy i w centrum lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 metrów i osadzające szadź. Temperatura minimalna od -8°C na północnym wschodzie oraz w kotlinach górskich do -3°C na przeważającym obszarze kraju, tylko nad morzem około 1°C.

Na północnym wschodzie kraju w trakcie dłuższych rozpogodzeń lokalnie możliwy spadek temperatury do -10°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, wysoko w górach w porywach do 60 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, północno-wschodni i północny.

RadioZET.pl/PAP/JŚ