Fala upałów nie odpuszcza. Kolejne ostrzeżenia, kolejne burze z gradem

Redakcja
02.08.2018 19:33
Burza
fot. PAP

3 sierpnia ciąg dalszy upałów. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałem. Alert dotyczy wszystkich województw z wyłączeniem północnej części zachodniopomorskiego. IMGW ostrzega także przed burzami z gradem w niektórych województwach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże. Przelotne opady deszczu i zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Lokalnie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 17 do 22 st. C; chłodniej na terenach podgórskich i Nizinie Szczecińskiej: od 15 do 17 st. C. 

Pogoda na 3 sierpnia

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem wydano dla województw: zachodniopomorskiego (z wyjątkiem północnej części), pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego (część północna), lubelskiego (część zachodnia).

W województwach objętych ostrzeżeniami drugiego stopnia temperatury maksymalne w dzień mogą wynieść od 28 do 35 stopni. Wydano również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem i burzami z gradem.

foto

Pierwszy stopień ostrzeżenia przed upałem wydano dla wschodniej części województwa lubelskiego. Na tych terenach w dzień temperatura może wynieść od 29 do 31 st., a w nocy od 16 do 19 st.

Zobacz także

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem IMGW wydało dla woj. podkarpackiego, południowej części województwa małopolskiego oraz południowej część województwa śląskiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem i burzami z gradem IMGW wydało dla południowej i centralnej części woj. opolskiego, woj. kujawsko-pomorskiego, woj. pomorskiego, północnej części woj. wielkopolskiego oraz wschodniej części zachodniopomorskiego.

Pogoda w Europie

Według prognoz w weekend słupki rtęci mają pokazać w niektórych rejonach południowej Portugalii nawet 47 stopni Celsjusza. W sobotę w mieście Beja na południu Portugalii temperatura może wynieść nawet 47 stopni C. W Hiszpanii - według meteorologów - tego dnia temperatury mają zacząć spadać. Zgodnie z prognozami w weekend w portugalskim mieście Evora, położonym 130 km od Lizbony, oraz w hiszpańskiej prowincji Badajoz, przy granicy z Portugalią, termometry pokażą 44 stopnie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: 

RadioZET.pl/PAP/DG