Upał nie ma dla nas litości. Ostrzeżenia dla 12 województw!

Redakcja
04.08.2018 09:44
Upał
fot. Shutterstock

IMGW wydało w sobotę ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami dla 12 województw. Na niektórych obszarach termometry w dzień mogą wskazywać 35 st.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem wydano dla woj. lubuskiego, południowej części woj. zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego (z wyłączeniem powiatów: cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego), świętokrzyskiego, północnej części woj. małopolskiego i zachodniej części woj. lubelskiego.

Najwyższe temperatury w ciągu dnia przewidywane są dla woj. lubuskiego, gdzie termometry pokazać mogą od 32 do 35 st. W pozostałych województwach objętych ostrzeżeniami drugiego stopnia temperatury maksymalne w dzień mogą wynieść od 29 do 33 st. W nocy termometry mogą wskazywać od 17 do 21 st.

Ostrzeżenia
fot. IMGW

Pierwszy stopień ostrzeżenia wydano dla zachodniej części woj. lubelskiego, gdzie temperatura w dzień może wynieść od 29 do 31 st., a w nocy od 16 do 19 st.

Z obszarów zagrożonych wysokimi temperaturami wyłączone są woj.: pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie, północna część zachodniopomorskiego, południowa część zachodniopomorskiego oraz trzy powiaty śląskiego (cieszyński, bielski i żywiecki).

RCB ostrzega

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, nawiązując do ostrzeżeń IMGW, również apeluje o ostrożność w trakcie upałów:

RadioZET.pl/PAP/MP