Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Upał nie ma dla nas litości. Ostrzeżenia dla 12 województw!

04.08.2018 09:44
xxx wiadomosci

IMGW wydało w sobotę ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami dla 12 województw. Na niektórych obszarach termometry w dzień mogą wskazywać 35 st.

Upał fot. Shutterstock

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem wydano dla woj. lubuskiego, południowej części woj. zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego (z wyłączeniem powiatów: cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego), świętokrzyskiego, północnej części woj. małopolskiego i zachodniej części woj. lubelskiego.

Najwyższe temperatury w ciągu dnia przewidywane są dla woj. lubuskiego, gdzie termometry pokazać mogą od 32 do 35 st. W pozostałych województwach objętych ostrzeżeniami drugiego stopnia temperatury maksymalne w dzień mogą wynieść od 29 do 33 st. W nocy termometry mogą wskazywać od 17 do 21 st.

Ostrzeżenia fot. IMGW

Pierwszy stopień ostrzeżenia wydano dla zachodniej części woj. lubelskiego, gdzie temperatura w dzień może wynieść od 29 do 31 st., a w nocy od 16 do 19 st.

Z obszarów zagrożonych wysokimi temperaturami wyłączone są woj.: pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie, północna część zachodniopomorskiego, południowa część zachodniopomorskiego oraz trzy powiaty śląskiego (cieszyński, bielski i żywiecki).

RCB ostrzega

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, nawiązując do ostrzeżeń IMGW, również apeluje o ostrożność w trakcie upałów:

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń