Pogoda: Do Polski nadciąga fala upałów

Redakcja
24.05.2018 11:34
Pogoda: Do Polski nadciąga fala upałów
fot. Shutterstok

Maj upływa nam pod znakiem ciepła, ale często występują też gwałtowne burze. Jest dobra wiadomość dla fanów wysokich temperatur. Do Polski nadciąga fala upałów. Synoptycy przewidują, że pod koniec maja do Polski dotrze ciepłe powietrze z Afryki. Ma być prawdziwie letnia pogoda. 

Pogoda w Polsce jest obecnie typowo wiosenna. Termometry wskazują coraz wyższe temperatury, jest ciepło i przyjemnie, jednak poszczególne regiony nawiedzają często intensywne burze z gradem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Synoptycy przewidują, że gwałtowne ulewy mają się skończyć, a do kraju zawita prawdziwie letnia aura. Eksperci prognozują, że do Polski nadciąga fala upałów i ciepło znad Afryki. Oznacza to wysokie temperatury, słońce i brak opadów.

Pogoda: Fala upałów w Polsce

Wakacyjna pogoda ma się w Polsce pojawić się w poniedziałek, 28 maja. Według synoptyków najcieplej będzie na północy kraju. Na Pomorzu termometry wskażą temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza. W centrum średnia temperatura wyniesie około 28 stopni. Na razie przed nami kolejne gwałtowne burze i intensywne opady deszczu. 

RadioZET.pl/TVN Meteo/KM