Zamknij

Alerty IMGW w 12 województwach. Uwaga na oblodzenia

Redakcja
28.01.2019 15:51
pogoda imgw
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W najbliższych godzinach aura w większości województw będzie niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniami i marznącymi opadami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dróg dla dwunastu województw. Trudne warunki pogodowe będą utrzymywać się przez całą noc z poniedziałku na wtorek. Alerty obowiązują do wtorkowego poranka.

Zobacz także

Alerty obowiązują w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, śląskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, opolskim, a także w południowo-wschodniej części woj. wielkopolskiego i zachodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego.

Jak podaje IMGW, prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Zobacz także

Co oznaczają ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia?

Alert pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/MK