Zamknij

Niż Yukon przyniesie nad Polskę intensywne opady deszczu i burze

Redakcja
10.05.2019 11:40
pogoda
fot. Shutterstock

Pogoda w Polsce zmienia się bardzo dynamicznie. W najbliższych dniach czekają nas intensywne opady deszczu i gwałtowne burze. Synoptycy przewidują, że niż Yukon przyniesie intensywne opady wynoszące od 5 do 10 litrów wody na metr kwadratowy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce wciąż nie może się ustabilizować. W ciągu najbliższych 24 godzin nasz kraj pozostanie pod wpływem niżu Yukon. To oznacza, że z zachodu na wschód przez Polskę przejdą dwa kolejne fronty atmosferyczne związane z tym niżem. Polskie niebo zdominują deszczowe chmury, przynosząc intensywne opady deszczu, które mogą dostarczyć od 5 do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Oprócz tego nie zabraknie gwałtownych burz.

Prognoza pogody na piątek. Burze i deszcz w całej Polsce

W piątek słupki rtęci pokażą od 15 do 18 stopni Celsjusza. W całym kraju należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, podczas których może spaść do 15 litrów na metr kwadratowych deszczu.

Pogoda: Jaka prognoza na weekend?

Synoptycy zapowiadają, że w sobotę w przeważającej części kraju będzie pogodnie. Pokropić może na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Najchłodniej będzie na Pomorzu (16 stopni), a najcieplej na Podkarpaciu (19 stopni Celsjusza). Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Z kolei w niedzielę na słońce mogą liczyć mieszkańcy północno-wschodniej części Polski. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu i w centrum będą możliwe burze. Temperatura wyniesie od 14 stopni na Pomorzu do 21 stopni na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, w trakcie wyładowań atmosferycznych jego prędkość może wynieść do 70 km/h.

RadioZET.pl/tvnmeteo.pl/MW