Pogodowy armagedon. Alarmy niemal w całym kraju!

Redakcja
30.11.2017 21:54
Pogodowy armagedon. Alarmy niemal w całym kraju!
fot. Wikipedia

Jaka pogoda czeka nas w piątek, 1 grudnia? Na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie. IMGW wydał kilka ostrzeżeń pogodowych.

Najgorzej będzie w województwach ślśskim i małopolskim – alerty dotyczą tam intensywnych opadów śniegu drugiego stopnia. Niewiele lepiej będzie też w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, dolnośląskim i opolskim. W części tych województw ostrzeżenia dotyczą także oblodzenia. Trzeba więc bardzo uważać!

Jak informuje IMGW, wschodnia Rosja, Wyspy Brytyjskie oraz zachodnia Skandynawia będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Estonią, Zatoką Genueńską i Bałkanami. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Estonią. Północ kraju początkowo będzie w strefie frontu atmosferycznego. Nad Polskę będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu miejscami rozpogodzenia. Miejscami opady śniegu i śniegu z deszczem, na północnym zachodzie przechodzące w opady deszczu. Bez opadów głównie na południu kraju. Temperatura maksymalna od 0 st. do 3 st., na wybrzeżu od 4 st. do 5 st., a w rejonach podgórskich lokalnie -1 st. Wiatr umiarkowany, na północy porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl