Zamknij

Pogoda na 1 i 2 sierpnia. Gdzie największe upały?

Redakcja
31.07.2017 15:39
Pogoda na 1 i 2 sierpnia. Gdzie największe upały?
fot. Wikipedia

Jak informuje IMGW, nad Europą południową, południowo-wschodnią, wschodnią oraz częściowo centralną dominować będą słabe wyże. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Europy Południowo-Wschodniej, jedynie na zachodzie i północy kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Z południa napływać będzie zwrotnikowa masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

We wtorek w północnej części Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu podczas burz do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 29 st. na północy, 34 st. w centrum do 37 st. na południu, tylko nad samym morzem nieco chłodniej, około 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie Sudetów, okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Na północy i zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu i burze. W czasie burzy suma opadu do 35 mm. Temperatura minimalna od 18 st. do 22 st., w centrum kraju miejscami 23 st., 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, jedynie na Pomorzu wschodni i północno-wschodni. W drugiej połowie nocy na zachodzie kraju, wiatr będzie skręcać na zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do 85 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. W pasie od Pomorza i Podlasia przez Mazowsze, Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk również burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadu podczas burzy do 30 mm. Na południowym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 21 st., 22 st. na wybrzeżu, 29 st., 30 st. w centrum do 36 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna 34 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów deszczu podczas burz od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna 34 st. Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

RadioZET.pl/SI/PAP